KONTAKTY

Tripos A.C.T., spol. s r.o.
Kľačany 317
920 64 Kľačany
tel: 0902400099, 0903720080 od 7.30 hod. do 22.00 hod.
napíšte nám
babatkovo.eu@gmail.com
Osobný odber Kľačany 317,920 64. Prosíme zavolať.

NAJPREDÁVANEJŠIE


Úvod » Starostlivosť o akumulátor

Starostlivosť o akumulátor

SLA (Sealed-Lead-Acid) batérie sú bezúdržbové, uzavreté, gelové batérie. Obsiahnutý elektrolyt nie je v tekutom stave a preto môžu byť použité v ľubovoľnej polohe. Ich výhodou je jednoduchá manipulácia a údržba a dlhá životnosť. Takáto batéria nevytvára nebezpečné splodiny a nehrozí vyliatie kyseliny ako pri iných batériach. 

Nabíjanie
Nepoužívajte inú ako originálnu nabíjačku určenú k autíčku. Doba nabíjania sa pohybuje okolo 8 - 10 hod. Nabíjajte autíčko po každom použití. Nabíjajte ho celý cyklus 8 až 10 hodín.Batéria vydrží pri správnom nabíjaní približne 300 nabíjacích cyklov, potom je potrebné akumulátor zakúpiť. Je to spotrebný materiál. V žiadnom prípade nedovoľte, aby Vaše deti nabíjali autíčko samé.

 

Skladovanie

Nenechávajte elektrické autíčko voľne vonku, nechránené pred dažďom a snehom. Hlavne počas zimných mesiacov. Batériu skladujte plne nabitú. To znamená, že ak autíčko nebudete dlhšie vôbec používať, plne ho nabite a potom odpojte jeden konektor na akumulátore. Ak autíčko vôbec dlhšie nepoužívate, odporúčame raz za dva mesiacea nabiť. Takto je správne uskladnené aj počas zimných mesiacov.

Na záver by sme zhrnuli základné pravidlá ako udržať betérie v autíčkach v čo najlepšej kondícií a využiť ich potenciál na maximum.


1. Nepoužívajte inú nabíjačku ako je originál pribalená k Vášmu elektrickému autíčku.
2. Skladujte plne nabitú batériu. Bude tak odolnejšia voči okolitým vplyvom počasia!

3. Ak autíčko nebudete dlhšie vôbec používať, plne ho nabite a potom odpojte jeden konektor na akumulátore.

Pokiaľ sa kapacita batérie zníži nesprávnym používaním, záruka sa na to nevzťahuje. Preto dodržujte odporúčania od výrobcu. Prajeme Vám dlhé, bezstarostné chvíle pri vození detí v našich elektrických autíčkach.